Podsumowanie świątecznego spaceru konkursu.


Wystartowaliśmy w czasie, kiedy nad Polską wiał jeszcze orkan Barbara, a mimo to najodważniejsi ruszyli w drogę do stajenek. Przewodnikom dużo satysfakcji dawała determinacja grupy i komentarze najmłodszych uczestników. Dzieci potrafią zaskakiwać pytaniami („Czemu cegły są czerwone?”), trafnymi spostrzeżeniami („A tu mają wszystko pourywane” – to o drzwiach do kościoła MB Łaskawej), czy niezwykłymi uwagami („Ci leżą jeden na drugim, bo leżą obok siebie” - to o nagrobku ostatnich książąt mazowieckich w archikatedrze).
Celem wycieczki było bowiem nie tylko podziwianie różnego rodzaju szopek (żywej, symbolicznej , prostej, tradycyjnej, czy nawet porażającej), ale także poznanie interesujących historii związanych z odwiedzanymi kościołami, zaskakujących detali architektonicznych, czy zdobycie ciekawych wiadomości o przestrzeni Starego i Nowego Miasta.
Zwieńczeniem wyprawy było wręczenie każdemu zespołowi rodzinnemu, który chciał wziąć udział w konkursie, „zadań domowych”.
Odpowiedzi na pytania i rysunki wykonane przez dzieci były ukoronowaniem wspólnej zabawy. Komisja konkursowa w przedostatni wieczór starego roku musiała ostro pracować, żeby 31 grudnia na stronie www.historiawkosciolach.pl , mogły ukazać się ostateczne wyniki konkursu oraz galeria prac nadesłanych przez najmłodszych.
 
W 2017 roku mamy nadzieję na IV edycję spaceru-konkursu. W ciągu roku będziemy natomiast zapraszali na równie ciekawe wydarzenia, dlatego zachęcamy do śledzenia strony „Skarbca”. Do siego roku!
 
Poniżej kilka zdjęć ze spacerów.
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...Spacer niespodzianka

Przypominamy i zapraszamy na letni spacer, który odbędzie się w sobotę- 20 lipca, godz. 15.00
Czytaj więcej