Kolejny wykład za nami

Na ostatnim wykładzie, który odbył się we wtorek 16 stycznia Wiesia Dłubak Bełdycka odsłoniła nam 5 tajemnic Starego Miasta, a jest ich podobno znacznie więcej.
Poznaliśmy legendę rzeźby postaci o dwóch twarzach, która znajduje się w kaplicy bł. Władysława (Ładysława ) z Gielniowa w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, dowiedzieliśmy się dlaczego kościół jezuitów p.w. Matki Bożej Łaskawej został wzniesiony w tak bliskim sąsiedztwie archikatedry św. Jana.
„Popatrzyliśmy” także, wspólnie z Zygmuntem III Wazą na wydarzenie , które widział on ze swojej kolumny w dniu 12 sierpnia 1943 r. (Akcja Góral).
Historii trzech postaci na attyce domu Falkiewiczów przy Rynku Starego Miasta także wcześniej nie znaliśmy, ale za to zdaliśmy egzamin z piątej tajemnicy Starego Miasta tzn. historii związanej z godziną 11.15 na zegarze Wieży Zygmuntowskiej Zamku Królewskiego.
Nie obyło się także bez zabawnych historyjek z przeszłości , które Wiesia zgrabnie przemyciła podczas wykładu.
 
Zapraszamy na kolejny wykład, który odbędzie się 20 lutego o godz. 17.00 w biurze LOT SM na Nowogrodzkiej.Nasza koleżanka przewodniczka Regina Madej Janiszek proponuje spotkanie ze św. Stanisławem Kostką.
 
 
 

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...Spacer niespodzianka

Przypominamy i zapraszamy na letni spacer, który odbędzie się w sobotę- 20 lipca, godz. 15.00
Czytaj więcej