Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej - XIV edycja

W 2017 roku odbędzie się już XIV edycja niezwykłych spotkań muzycznych 
Tegoroczna edycja projektu obejmie następujące powiaty:kozienicki, miński, otwocki, pruszkowski, radomski, sokołowski oraz węgrowski.Po raz pierwszy na szlaku Festiwalu znajdą się: Zespół pałacowo-parkowyw Młochowie, Klub Łaźnia w Radomiu oraz Katedra Radomska.
Po raz kolejny koncerty odbędą się w Gliniance, Jeruzaul, Kozienicach, Sokołów Podlaski i Węgrów.Melomani na Mazowszu będą mogli usłyszeć m.in. muzykę góralską w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, Pieśni hiszpańskich i polskich pielgrzymów w interpretacji Zespołu Instrumentów Dawnych Ars Nova i zaproszonych artystów, Kanty polskie i ruskie pochodzące z rękopisów rosyjskich z XVII i początku XVIII wieku – projekt zespołu Camerata Cracovia oraz Odrodzony dźwięk, Voice of suka - nowy program przygotowany przez Marię Pomianowską.[Maria Pomianowska z zespołem (fot. Franciszek Pomianowski)] [Zespół Muzyki Dawnej Camerata Cracovia (fot. Anita kot)]
 
15 września odbędzie się  w Radomiu jubileuszowy, 150. Wieczór Muzyczny Festiwalu . W Katedrze Radomskiej wystąpią Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej w prawie 200 – osobowym składzie i zaprezentują wielkie dzieła Wojciecha Kilara: Angelus, Exodus i Krzesany.
 
Najbliższy koncert:
13 sierpnia, godz. 16.00 - "Odrodzony dźwięk. The voice of suka"
Młochów, Zespół Pałacowo-Parkowy, taras przy kościele św. Michała Archanioła (zbytek  architektury z początku XIX  wieku)
 
 
 
 

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...