Miniprzewodnik "Drogami św. Faustyny w Warszawie i na Mazowszu"

Helena Kowalska (św. s. Faustyna) urodziła się na pograniczu Wielkopolski i Mazowsza. Mając 16 lat opuściła rodzinny dom w Głogowcu i parafię w Świnicach Warckich, podążając w poszukiwaniu pracy najpierw do Aleksandrowa Łódzkiego, a później do Łodzi. Tam ostatecznie odpowiedziała na wołanie Chrystusa i udała się do Warszawy z zamiarem wstąpienia do zakonu. Jej misja nie była związana z jednym miejscem. Warszawa i podwarszawskie miejscowości, Płock i Biała, wielkopolski Kiekrz, Kraków i Rabka, Częstochowa i Wilno – to miejsca, w których służyła, odprawiała swoje rekolekcje, czy nabierała sił. Warto zauważyć, że na 33 lata swojego życia ok. 22 spędziła na Mazowszu.
 
W prezentowanym miniprzewodniku przybliżamy miejsca, w których ta najsłynniejsza w świecie Polka, spotykała swojego Mistrza i szła za Jego głosem.
 
 Publikacja składa się z części poświęconej warszawskim śladom s. Faustyny i części związanej z jej obecnością w miastach i miejscowościach Mazowsza. Nie sposób pominąć początku drogi do świętości Heleny Kowalskiej. Dlatego też, na początku naszego miniprzewodnika omówione zostały różne miejsca i obiekty należące do województwa łódzkiego, które w biografii Świętej spełniły kluczową rolę.
 
Miniprzewodnik do nabycia w "Księgarni na Miodowej", ul. Miodowa 17/19, czynna od pon. do piątku w godz. 10.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 15.00 ( po 15 sierpnia w dni powszednie i soboty od godz. 9.00)
 
Cena: 9,90 zł

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...


E-learningiem w koronawirus

Zapraszamy na stronę e-skarbiecmazowiecki.pl do korzystania ze szkoleń e-learningowych opracowanych przez LOT SM.
Czytaj więcej

Św. Roch pomaga

W dalszym ciągu poznajemy Świętych Patronów od zarazy. Tym razem św. Roch, który żył w czasach, kiedy w średniowiecznej Europie panowała epidemia dżumy. Przez lata pomagał chorym we włoskich szpitalach, aż sam zaraził się chorobą. Wygnano go wówczas z miasta, a ten ukrył się w leśnej grocie, gdzie wkrótce cudownie wyzdrowiał.
W Polsce był czczony już w XV w. stając się patronem chroniącym od zarazy. Stąd były mu poświęcone liczne ołtarze, figury i kapliczki. Jest również czczony jako opiekun lekarzy, aptekarzy i chorych, a także zwierząt domowych. Wierzono, że jego wizerunek i modlitwa do niego uchroni od zarazy.
Foto: J.A. Wiśniewski.