Żegnaj Wisło na rok... - zakończenie sezonu wodnego

W pierwszą sobotę października uroczyście zakończyliśmy sezon motorowodny na Wiśle, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Płynie Wisła płynie po iłowskiej gminie”. Na tę okazję, i przy piękniej pogodzie, kilka osad kajakarskich dzielnie dopłynęło z Czerwińska prze Wyszogród do przystani w Suchodole. Główne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie.
W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Iłów, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Skarbiec Mazowiecki”, przedstawiciele firmy „Ekoturyzm”, wędkarze z koła wędkarskiego PZW nr 52 w Iłowie, strażacy z OSP Suchodół i kajakarze.
Zgromadzeni podkreślili wykorzystanie walorów Wisły na potrzeby rekreacji. Dlatego od kilu lat władze gminy i LOT SM organizują spływy i zawody kajakowe, a na terenie przystani wodnej w Suchodole festyny. Warto przypomnieć, że na odcinku od Wyszogrodu do Dobrzykowa to jedyne takie miejsce, gdzie można zwodować łódkę, przypłynąć bezpiecznie kajakiem, a na miejscu biwakować. To właśnie przystań w Suchodole. I właśnie tutaj – niestety, dopiero na wiosnę przyszłego roku – ponownie zaprosimy wszystkich amatorów „wycieczek” po Wiśle.
 
w oczekiwaniu na kajakarzy
 
gdzie ci kajakarze
 
spotkanie u wójta
 
laureaci

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...