Zmarła nasza Droga Koleżanka i Przyjaciółka

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w nocy 9 grudnia 2018 r. zmarła nasza Droga Koleżanka i Przyjaciółka Regina Madej-Janiszek, członek rady LOT „Skarbiec Mazowiecki”. Sprawowała wiele funkcji, angażowała się w ochronę zabytków, propagowała Drogi św. Jakuba w Polsce. Jako przewodniczka warszawska wykazywała się nie tylko dużą wiedzą historyczną i znajomością miasta, ale potrafiła o nim opowiadać z pasją, którą zarażała słuchaczy. Dużo podróżowała – szczególnie do miejsc, gdzie polscy zesłańcy zostawili ślady swojej bytności. Była patriotką i chciała przybliżać nam wiedzę o tych, którzy pozostali na nieludzkiej ziemi.
 
 
 
Dla nas była przede wszystkim Człowiekiem wielkiego serca, którego użyczała wszystkim potrzebującym otuchy, ciepła, zrozumienia i przyjaźni. Siłę do tego czerpała niewątpliwie z wiary, która kierowała Ją na pielgrzymie szlaki całego świata: wędrowała pieszo do sanktuariów Maryjnych na Białoruś, do Santiago de Compostela, szlakami Jakubowymi w Polsce. Nie zdążyła dojść do Ziemi Świętej ale ufamy, że osiągnęła najważniejszy cel swojej ziemskiej pielgrzymki – Niebo.
 
Pamiętaj o nas Reniu. Będzie nam Ciebie brakowało.
 
Regina Madej-Janiszek była pracownikiem Muzeum Niepodległości w Warszawie, członkiem zarządu Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie, członkiem zarządu Stowarzyszenia Europejskie Centrum Szlaków Historycznych, członkiem rady Konfraterni Świętego Apostoła Jakuba Starszego przy Katedrze Polowej WP w Warszawie. Piastowała także różnorakie funkcje w NSZZ Solidarność. Poprzez miejsce urodzenia związana była z Siekierkami, na rzecz których pracowała społecznie włączając się szczególnie w programy edukacyjne dla dzieci i propagując historię Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.
 

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...Gratulacje dla naszego członka

Justyna Arrigada-Paszkowska, nowy członek LOT SM, zdobyła szlify przewodnickie pod kierunkiem p. Pawła Dotrywa ( na zdjęciu Justyna stoi obok „Szefa”). Gratulujemy !
Czytaj więcej