Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki zostało zarejestrowane na początku 2012 roku. Jej celem jest zapewnienie ciągłości i rozwój projektu "Skarbiec Mazowiecki - szlaki turystyczne obiektów sakralnych w Warszawie i na Mazowszu".
 
Członkowie Stowarzyszenia chcą aktywizować rozwój mazowieckiej i warszawskiej turystyki, wspierać rozwój indywidualnych pasji i zainteresowań członków Stowarzyszenia, organizować promujące piękno i kulturową wartość Mazowsza i Stolicy, wystawy, szkolenia. W planach są także projekty wydawnicze i wystawiennicze.
 
Ważnym zadaniem będzie także współpraca z innymi Organizacjami Turystycznymi, Lokalnymi Grupami Działania, Stowarzyszeniami, Samorządami i instytucjami kultury.
 
Dotychczas podjeliśmy współpracę z:
  • Lokalną Grupą Działania "Równina Wołomińska" w Tłuszczu
  • Lokalną Grupą Działania "Bądźmy Razem" w Łochowie
Wspólnie zrealizowaliśmy umieszczenie szlaków turystycznych w krajoznawczych aplikacjach do nawigacji GPS.
 
Wszystkich zainteresowanych współpracą lub członkowstwem w Lokalnej Organizacji Turystycznej Skarbiec Mazowiecki (indywidualnym lub instytucjonalnym) - serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt: tel.: 22 621 43 12, e-mail: skarbiec@aci.waw.pl
 
 
 

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...


E-learningiem w koronawirus

Zapraszamy na stronę e-skarbiecmazowiecki.pl do korzystania ze szkoleń e-learningowych opracowanych przez LOT SM.
Czytaj więcej

Św. Roch pomaga

W dalszym ciągu poznajemy Świętych Patronów od zarazy. Tym razem św. Roch, który żył w czasach, kiedy w średniowiecznej Europie panowała epidemia dżumy. Przez lata pomagał chorym we włoskich szpitalach, aż sam zaraził się chorobą. Wygnano go wówczas z miasta, a ten ukrył się w leśnej grocie, gdzie wkrótce cudownie wyzdrowiał.
W Polsce był czczony już w XV w. stając się patronem chroniącym od zarazy. Stąd były mu poświęcone liczne ołtarze, figury i kapliczki. Jest również czczony jako opiekun lekarzy, aptekarzy i chorych, a także zwierząt domowych. Wierzono, że jego wizerunek i modlitwa do niego uchroni od zarazy.
Foto: J.A. Wiśniewski.