Projekt SKARBIEC MAZOWIECKI oddany do użytku

Projekt "Skarbiec Mazowiecki - szlaki turystyczne obiektów sakralnych w Warszawie i na Mazowszu" został zrealizowany i oddany do użytku.
Realizacja projektu trwała 5 lat i zaowocowała opracowaniem:
 
 - przewodnika internetowego www.skarbiecmazowiecki.pl., który poprowadzi po obiektach sakralnych Mazowsza i Warszawy, nowoczesnej pomocy do uprawiania wszelkiego rodzaju turystyki indywidualnej i zorganizowanej.
 
- 2368 km  szlaków turystycznych podzielonych geograficznie i tematycznie na:  1. Szlak Lokalny Warszawski Zachodni (pilotażowy) 2. Perły Mazowsza - najatrakcyjniejsze turystycznie obiekty sakralne na Mazowszu 3. Drewniane skarby Mazowsza - szlak drewnianej architektury sakralnej 4. Bijące Serce Historii - kościoły Warszawy
 
 - 90 zewnętrznych tablic informacyjnych, które ustawione zostały przed wybranymi obiektami. Ułatwią one poznanie historii, podpowiedzą atrakcje w najbliższej okolicy i zachęcą do zwiedzania pobliskich miejscowości.
 
 - 44 wewnętrznych tablic informacyjnych umieszczonych w kościołach warszawskich zawierających podstawowe informacje o położeniu obiektu na szlaku.
 
 - 3 publikacji  drukowanych: książka pt. "Jak zwiedzać kościoły?" adresowana do administratorów obiektów sakralnych, organizatorów turystyki, samorządowców, mini-przewodnik pt. „Drewniane skarby Mazowsza” oraz mapa.
 
 - bezpłatnej aplikacji GPS, prowadzącej po wszystkich wytyczonych szlakach turystycznych
 
 Powołana została Lokalna Organizacja Turystyczna "Skarbiec Mazowiecki", która ma zapewnić trwałość projektu. Jej celem będzie nie tylko obsługa projektu po 2013 roku, ale już teraz stworzenie możliwości działania dla osób i środowisk zainteresowanych promowaniem piękna i kulturowego bogactwa Mazowsza i Warszawy.
 
Wszystkich zachęcamy do współpracy, liczymy na uwagi, komentarze i propozycje dalszych kierunków rozwoju.
Zwiedzajcie z nami Mazowsze i Warszawę.

Aktualności - zobacz wszystkie wiadomości...